Logo
Loading

Novinky

08/06/2023

OMEOLIPID PODPORUJE METABOLISMUS LIPID?

OMEOlipid EPO je kombinace artyčoku (Cynara scolymus L.), ačokča/cilantra (Cyclanthera pedata (L.) Schrad.) a pískavice řecké (Trigonella foenum-graecum L.) s anticholesterolovými a žlučopudnými účinky.
Dyslipidemie a hypercholesterolémie patří mezi hlavní příčiny kardiovaskulárních onemocnění. Příznivé účinky těchto extraktů jsou popsány v nové studii zveřejněné v časopise Frontiers in Pharmacology: Nutraceutické přípravky s těmito extrakty, jako je například OMEOlipid, mohou přispívat k udržení normální funkce jater a žlučníku a k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.

OMEOlipid spojuje tradice tří různých zemí:
Artyčok je středomořská rostlina, jejíž pěstování v Evropě sahá až do starověkého Řecka a Říma. Jeho účinné látky (kafeoylchininové kyseliny, flavonoidy, seskviterpenové laktony) jsou koncentrovány v listech a mají trávicí, žlučové, hepatoprotektivní a depurativní účinky.

Achuca je tradiční jihoamerická rostlina; plody obsahují flavonoidy a její používání v Peru je doloženo od roku 3700 př. nl. l. jako hypotenzivní, antidiabetický, protizánětlivý a hypocholesterolemický prostředek.
Senovka řecká je stálicí ajurvédské medicíny, která zmírňuje kaphu a vatu. Semena obsahují saponiny, kumariny, flavonoidy a alkaloidy. Mají vlastnosti snižující cholesterol, diuretické, diaforetické, karminativní, hypoglykemické a demulgující a tradičně se používají k léčbě obezity a cukrovky.
Díky dokonalé kombinaci prospěšných vlastností těchto tří rostlin se OMEOlipid může používat v doplňcích stravy pro
anticholesterolové a žlučopudné vlastnosti. Má silné hepatoprotektivní, antioxidační a depurativní účinky a podporuje funkci jater. podporuje také tvorbu a tok žluči, která je nezbytná pro vylučování cholesterolu, a snižuje vstřebávání cholesterolu ve střevech, čímž snižuje jeho absorpci.
OMEOlipid působí hypoglykemicky a hypotenzivně a zmírňuje problémy spojené s poruchou funkce ledvin.
Omeolipid EPO distribuuje v České a Slovenské republice a v Maďarsku společnost Faravelli s.r.o.

Pre více informací nás prosím kontaktujte: info@faravelli.cz

 

Kategorie

N/D

TagsChcete být včas informován o novinkách?
Zažádejte o jejich zasílánízažádáním o naše novinky souhlasíte s naší politiou ochrany dat